کاربر گرامی،

به جهت بهرمندی از تمام امکانات تعبیه شده در این سایت ،لطفا از لپتاپ یا تبلت و یا دستگاه های بیشتر از 10 اینچ برای ورد به سایت استفاده کنید .

با تشکر.

بیش از ۲ هزار تُن انواع گل و گیاه از محلات صادر می شود کشت «فراسرزمینی» کمک به تقویت دیپلماسی اقتصادی ظرفیت سردخانه‌های شهرستان اهر جوابگوی نیاز باغداران نیست خروج ۷۰ میلیارد دلار از ادعا تا واقعیت صادرات بندر کنگان به قطر از سرگرفته شد بیش از ۲ میلیارد دلار کالا از مزرهای کرمانشاه صادر شده است کشش بازار اوراسیا و صادرات ۱۹۰ میلیون دلاری از مازندران افزایش سطح دیپلماسی وزارت امور خارجه در حوزه صادرات کالا ضروری است ۷۴ فرصت سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی احصا شد ایران بزرگ‌ترین شریک تجاری چین است
اخبار صادرات
0

احتمال رکورد زنی تجارت چین و روسیه ورونیکا نیکیشینا، رئیس مرکز صادرات روسیه (آرای‌سی) اعلام کرد که این مرکز تخمین می‌زند حجم تجارت بین روسیه و چین در سال ۲۰۲۱ به رکورد تاریخی ۱۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید. به گزارش خبرگزاری…

احتمال رکورد زنی تجارت چین و روسیه 

ورونیکا نیکیشینا، رئیس مرکز صادرات روسیه (آرای‌سی) اعلام کرد که این مرکز تخمین می‌زند حجم تجارت بین روسیه و چین در سال ۲۰۲۱ به رکورد تاریخی ۱۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

احتمال رکورد زنی تجارت چین و روسیه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، ورونیکا نیکیشینا، رئیس مرکز صادرات روسیه (آرای‌سی) اعلام کرد که این مرکز تخمین می‌زند حجم تجارت بین روسیه و چین در سال ۲۰۲۱ به رکورد تاریخی ۱۳۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

نیکیشینا گفت: تجارت امسال روسیه و چین رشد سریعی از خود نشان داده است؛ در ۸ ماه ابتدایی ۲۰۲۱ حجم تجارت ۲ جانبه ۳۰ درصد جهش کرده و به ۸۶ میلیارد دلار رسیده است. در این تابستان حجم تجارت بین دو کشور به رکورد ۱۲ میلیارد دلار در هر ماه رسیده است.

او افزود: بدون شک این روند تا پایان امسال ادامه خواهد داشت و به رکوردی تاریخی دست خواهیم یافت.

طبق گزارش این مرکز صادرات روسیه به چین در این بازه ۳۴ درصد جهش کرده و به ۴۲.۳ میلیارد دلار رسیده است در حالی که واردات از این کشور ۲۷ درصد جهش کرده و به ۴۳.۵ میلیارد دلار رسیده است.

طبق تخمین آرآی‌سی حجم تجارت بین دو کشور تا پایان امسال از ۱۳۰ میلیارد دلار فراتر می‌رود که این حتی از رکورد ۱۱۱ میلیارد دلاری سال ۲۰۱۹ و قبل از پاندمی کرونا بیشتر است.

نیکیشینا گفت چین از سال ۲۰۱۰ مهم‌ترین شریک تجاری روسیه بوده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

!اطلاعات من را برای ارسال نظر ذخیره کن