کاربر گرامی،

به جهت بهرمندی از تمام امکانات تعبیه شده در این سایت ،لطفا از لپتاپ یا تبلت و یا دستگاه های بیشتر از 10 اینچ برای ورد به سایت استفاده کنید .

با تشکر.

بیش از ۲ هزار تُن انواع گل و گیاه از محلات صادر می شود کشت «فراسرزمینی» کمک به تقویت دیپلماسی اقتصادی ظرفیت سردخانه‌های شهرستان اهر جوابگوی نیاز باغداران نیست خروج ۷۰ میلیارد دلار از ادعا تا واقعیت صادرات بندر کنگان به قطر از سرگرفته شد بیش از ۲ میلیارد دلار کالا از مزرهای کرمانشاه صادر شده است کشش بازار اوراسیا و صادرات ۱۹۰ میلیون دلاری از مازندران افزایش سطح دیپلماسی وزارت امور خارجه در حوزه صادرات کالا ضروری است ۷۴ فرصت سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی احصا شد ایران بزرگ‌ترین شریک تجاری چین است

  به گزارش خبرنگار مهر، «صدیق اف» (تورداکن سی دیکف) عصر امروز شنبه در دیدار با استاندار خراسان جنوبی با تشکر از میزبانی گرم استان، اظهار کرد: دیداری با شما چهار یا پنج ماه پیش در تهران داشتم و قرار…

 

به گزارش خبرنگار مهر، «صدیق اف» (تورداکن سی دیکف) عصر امروز شنبه در دیدار با استاندار خراسان جنوبی با تشکر از میزبانی گرم استان، اظهار کرد: دیداری با شما چهار یا پنج ماه پیش در تهران داشتم و قرار شد که در ماه جولای به استان خراسان جنوبی سفر کنم و با توجه به شرایطی که پیش آمد این سفر انجام نشد و امروز با تأخیر خدمت شما رسیده‌ام.

 

وی با اشاره به اینکه امروز یک روز پرثمر را در شهر بیرجند گذراندم، گفت: صبح امروز بازدیدی از ظرفیت‌های تولیدی استان و همچنین نشستی با نمایندگان دولتی و بخش خصوصی استان در محل اتاق بازرگانی که در این نشست مکالمات سودمندی داشتیم و با ظرفیت‌های مختلف سرمایه‌گذاری و اقتصادی خراسان جنوبی آشنا شدم.

 

سفیر قرقیزستان در ایران با اشاره به معرفی ظرفیت‌های استان توسط نمایندگان بخش دولتی و خصوصی استان، افزود: در بعضی از بخش‌ها امکان همکاری داریم که یکی از این ظرفیت‌ها معادن است.

 

تورداکن سی دیکف از خراسان جنوبی به عنوان استانی غنی در زمینه انواع کانی‌های معدنی یاد کرد و بیان داشت: خراسان جنوبی همچنین در زمینه فرآوری معادن هم پیشرفت‌های خوبی داشته است و در بازدیدی که صبح امروز داشتیم کارخانجاتی در این استان وجود داشت که خود ماشین‌آلات فرآوری را تولید می‌کنند.

 

وی با اشاره به جوان بودن خراسان جنوبی ادامه داد: با در نظر گرفتن این موضوع به استاندار تبریک می‌گویم که کارهای بزرگی را در دستور کار قرار داده است.

 

وی به پتانسیل‌های خراسان جنوبی از جمله معادن، صنعت، کشاورزی و حتی نیروی انسانی اشاره کرد و اظهار کرد: این استان در زمینه تولید فرآورده‌های دامی، حمل و نقل و ترانزیت هم از استان‌های موفق است.

 

وی با بیان اینکه آنچه که در نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی مطرح شد یکی برقراری ارتباط قرقیزستان به ایران از طریق کریدور جدید است، گفت: معرفی خراسان جنوبی به عنوان هاب صادرات به افغانستان مطرح شد و طرح‌های در زمینه فناوری اطلاعات و فرصت‌های گردشگری ارائه شد.

 

سفیر قرقیزستان در ایران گفت: امروز فرصت ویژه‌ای برای سفارت بود که خراسان جنوبی را بشناسد و تاکنون از همکاران خودم در مورد خراسان جنوبی چیزی نشنیده بودم که خیلی از چیزها را از دست داده‌ام که تاکنون این استان را ندیده‌ام.

 

وی ادامه داد: در خصوص مأموریت خودم به استان گزارش منسجمی را به کشورم ارائه خواهم داد و تمام طرح‌های ارائه شده و بروشورها برای جمع بندی به کشورم ارائه خواهد شد تا موارد را مطالعه کنند که امیدوارم با ارائه این طرح‌ها تعاملات خوبی صورت گیرد.

 

وی با اشاره به تشکیل کمیته مشترک اقتصادی بین خراسان جنوبی و کشور قرقیزستان، تصریح کرد: سعی می‌کنم این موضوع در کمترین زمان ممکن انجام شود.

 

تورداکن سی دیکف اظهار کرد: ظرفیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری قرقیزستان هم موجود است که در اختیار شما می‌گذارم تا سرمایه‌گذاران استان با ظرفیت‌های کشورم آشنا شوند و بعد از فهم مشترک تجار و سرمایه‌گذاران، تیم تجاری قرقیزستان و خراسان جنوبی را تشکیل دهیم.

 

وی با بیان اینکه روابط تجاری و اقتصادی با ایران از اولویت‌های تجاری کشور قرقیزستان است، افزود: سرمایه گذاران خراسان جنوبی و قرقیزستان می‌توانند تولیدات مشترکی داشته باشند و ما هم علاقمند هستیم که شریک تجاری قابل اعتمادی در خراسان جنوبی پیدا کنیم و بر روی ظرفیت‌های موجود کار کنیم و به نتیجه برسیم.

 

سفیر قرقیزستان در ایران با اشاره به دیدار آیت الله رئیسی، رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور قرقیزستان در سمرقند در چارچوب اجلاس شانگهای بیان داشت: در این دیدار طرفین بر این موضوع تاکید داشتند که فرصت‌های سرمایه گذاری و اقتصادی گسترش پیدا کند.

 

وی ادامه داد: پس از این دیدار نشست وزیران راه ایران و قرقیزستان و آسیای مرکزی برای گسترش فرصت‌های ترانزیتی بین دو کشور برگزار شد و گزارش مدیرکل حمل و نقل خراسان جنوبی در افزایش فرصت‌های ترانزیتی بین این استان و قرقیزستان هم جالب بود که مطالعه خواهم کرد.

 

وی با اشاره به پیشنهادات استاندار خراسان جنوبی برای افزایش همکاری‌های مشترک، تصریح کرد: باید همه این پیشنهادها به صورت مکتوب به ما ارائه شود.

 

سفیر قرقیزستان اظهار کرد: سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین اتاق‌های بازرگانی ایران و قرقیزستان امضا شد که در این تفاهم‌نامه کمیته مشترک تجاری پیش‌بینی شده است و درخواست استاندار خراسان جنوبی مبنی بر تشکیل کمیته مشترک دولت قرقیزستان و خراسان جنوبی را به تصمیم‌سازان کشور منتقل می‌کنم و بعد از تأیید آنها صورت خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه محصولات قرقیزستان در ایران در نیمه اول سال آینده، گفت: پیشنهاد استاندار خراسان جنوبی برای راه‌اندازی نمایشگاه استانی در قرقیزستان هم پیگیری می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

!اطلاعات من را برای ارسال نظر ذخیره کن