کاربر گرامی،

به جهت بهرمندی از تمام امکانات تعبیه شده در این سایت ،لطفا از لپتاپ یا تبلت و یا دستگاه های بیشتر از 10 اینچ برای ورد به سایت استفاده کنید .

با تشکر.

بیش از ۲ هزار تُن انواع گل و گیاه از محلات صادر می شود کشت «فراسرزمینی» کمک به تقویت دیپلماسی اقتصادی ظرفیت سردخانه‌های شهرستان اهر جوابگوی نیاز باغداران نیست خروج ۷۰ میلیارد دلار از ادعا تا واقعیت صادرات بندر کنگان به قطر از سرگرفته شد بیش از ۲ میلیارد دلار کالا از مزرهای کرمانشاه صادر شده است کشش بازار اوراسیا و صادرات ۱۹۰ میلیون دلاری از مازندران افزایش سطح دیپلماسی وزارت امور خارجه در حوزه صادرات کالا ضروری است ۷۴ فرصت سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی احصا شد ایران بزرگ‌ترین شریک تجاری چین است

به گزارش خبرگزاری برنا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، در 41 مین جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی که با حضور اعضای اتاق تعاون ایران برگزار شد، گفت: حمایت و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی ازجمله مهمترین هدف گذاری های وزارت جهاد کشاورزی…

به گزارش خبرگزاری برنا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، در 41 مین جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی که با حضور اعضای اتاق تعاون ایران برگزار شد، گفت: حمایت و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی ازجمله مهمترین هدف گذاری های وزارت جهاد کشاورزی است.

ساداتی‌نژاد تصریح کرد: در همین راستا مشوق های صادراتی مختلفی ازجمله رفع تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات برخی محصولات کشاورزی، کاهش و حذف تعرفه های صادراتی، پرداخت یارانه های صادراتی و … در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی در ادامه افزود: به واسطه اقدامات صورت گرفته در یک سال شاهد رشد صادرات محصولات کشاورزی بوده ایم. صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای هند، پاکستان، عراق، چین، روسیه و … درحال انجام است؛ درحال حاضر نیز هیچگونه محدودیت و ممنوعیتی از سمت کشورهای هدف صادراتی برای محصولات کشاورزی ایران وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گفت: با اعمال ممنوعیت و محدودیت های داخلی غیرمنتظره و یک شبه صادراتی و وارداتی در بخش کشاورزی مخالف هستیم. در همین راستا برنامه بلندمدت یکساله به بازرگانان و تجار بخش کشاورزی خواهیم داد.

ساداتی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش تشکل ها و اتحادیه های بخش کشاورزی در صادرات محصولات کشاورزی، گفت: به دنبال آن هستیم که در آینده نزدیک تمام اختیارات تنظیم بازار داخل و صادرات محصولات کشاورزی را به تشکل ها و اتحادیه تولیدی و بازرگانی بخش کشاورزی واگذار کنیم.

وی افزود: تشکل ها و اتحادیه های بخش کشاورزی در صورت یکپارچگی و اتحاد قابلیت حکمرانی بخش کشاورزی به عنوان خصوصی ترین و مردمی ترین بخش اقتصادی کشور را دارند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

!اطلاعات من را برای ارسال نظر ذخیره کن