کاربر گرامی،

به جهت بهرمندی از تمام امکانات تعبیه شده در این سایت ،لطفا از لپتاپ یا تبلت و یا دستگاه های بیشتر از 10 اینچ برای ورد به سایت استفاده کنید .

با تشکر.

بیش از ۲ هزار تُن انواع گل و گیاه از محلات صادر می شود کشت «فراسرزمینی» کمک به تقویت دیپلماسی اقتصادی ظرفیت سردخانه‌های شهرستان اهر جوابگوی نیاز باغداران نیست خروج ۷۰ میلیارد دلار از ادعا تا واقعیت صادرات بندر کنگان به قطر از سرگرفته شد بیش از ۲ میلیارد دلار کالا از مزرهای کرمانشاه صادر شده است کشش بازار اوراسیا و صادرات ۱۹۰ میلیون دلاری از مازندران افزایش سطح دیپلماسی وزارت امور خارجه در حوزه صادرات کالا ضروری است ۷۴ فرصت سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی احصا شد ایران بزرگ‌ترین شریک تجاری چین است
اخبار استانی/تهران
0

به گزارش خبرنگار سرویس کسب و کار اقتصاد 100، پیاز گران شد. برخی علت گرانی این صیفی‌جات را به کمبود این صیفی‌جات در بازار می‌دانند. برخی دیگر می‌گویند قدرت خرید مردم آنقدر کاهش پیدا کرده که کشاورزان برای اینکه سرمایه…

به گزارش خبرنگار سرویس کسب و کار اقتصاد 100، پیاز گران شد. برخی علت گرانی این صیفی‌جات را به کمبود این صیفی‌جات در بازار می‌دانند. برخی دیگر می‌گویند قدرت خرید مردم آنقدر کاهش پیدا کرده که کشاورزان برای اینکه سرمایه خود را به پول تبدیل کنند مجبورند این را روانه بازار منطقه کنند. ماجرای کمبود پیاز در بازار چیست؟ چندی پیش محمدرضا فرجی تهرانی، عضو هیات رئیسه اتاق اصناف تهران در توییتی نوشت:« پیاز در بازار گران شد. علت: صادرات بی رویه محصول به بازارهای منطقه» در همین راستا حسن صابری، رئیس اتحادیه بارفروشان به اقتصاد 100 گفت: علت گرانی پیاز در بازار به موضوع صادرات ارتباط دارد. این صیفی‌جات به بازارهای منطقه از جمله عراق، پاکستان و افغانستان صادر می‌شود.

او توضیح داد: قیمت پیاز حدود 30 درصد افزایش پیدا کرده که در این رابطه با وزارت جهاد کشاورزی مکاتبه کردیم. اکنون هر کیلو پیاز در بخش عمده فروشی با قیمت هشت تا 15 هزار تومان فروخته می‌شود. البته کشاورزان با قیمت قبل از گرانی‌ پیاز متضرر می‌شدند و اکنون با افزایش قیمت صادرات این محصول جذاب شده است. صابری با اشاره به اینکه آیا قیمت سیب‌زمینی هم تغییر کرده است یا خیر؟ پاسخ داد: قیمت سیب‌زمینی تغییری نداشته است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

!اطلاعات من را برای ارسال نظر ذخیره کن