کاربر گرامی،

به جهت بهرمندی از تمام امکانات تعبیه شده در این سایت ،لطفا از لپتاپ یا تبلت و یا دستگاه های بیشتر از 10 اینچ برای ورد به سایت استفاده کنید .

با تشکر.

بیش از ۲ هزار تُن انواع گل و گیاه از محلات صادر می شود کشت «فراسرزمینی» کمک به تقویت دیپلماسی اقتصادی ظرفیت سردخانه‌های شهرستان اهر جوابگوی نیاز باغداران نیست خروج ۷۰ میلیارد دلار از ادعا تا واقعیت صادرات بندر کنگان به قطر از سرگرفته شد بیش از ۲ میلیارد دلار کالا از مزرهای کرمانشاه صادر شده است کشش بازار اوراسیا و صادرات ۱۹۰ میلیون دلاری از مازندران افزایش سطح دیپلماسی وزارت امور خارجه در حوزه صادرات کالا ضروری است ۷۴ فرصت سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی احصا شد ایران بزرگ‌ترین شریک تجاری چین است
اخبار استانی/گلستان
0

سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در هشت ماهه نخست امسال، ۲۷۲ میلیون و ۹۷۵ هزار کیلوگرم کالا به ارزش بیش از ۱۶۳ میلیون و ۸۷۳ هزار دلار از گمرکات گلستان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال…

سید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در هشت ماهه نخست امسال، ۲۷۲ میلیون و ۹۷۵ هزار کیلوگرم کالا به ارزش بیش از ۱۶۳ میلیون و ۸۷۳ هزار دلار از گمرکات گلستان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش دلاری ۲۳ درصد افزایش و از نظر وزنی هشت درصد کاهش یافته است.

مدیرکل گمرکات گلستان افزود: بیشترین اقلام صادراتی از گمرکات گلستان پلی استایرن، پنیر، خرما، ید، لوله‌ها و پروفیل، تخته‌های متراکم شده چوبی، کشمش تیزابی، مفتول مسی و رب گوجه فرنگی بوده است.

وی بیان کرد: بیشترین کشورهای مقصد صادراتی هم به ترتیب شامل ترکمنستان، قزاقستان، عراق، افغانستان، رومانی، بلغارستان، ارمنستان، ازبکستان، فدراسیون روسیه، پاکستان، لهستان، امارات متحده عربی، قرقیزستان، ترکیه، آذربایجان و هند بوده است.

حسینی گفت: همچنین طی این مدت، بیش از ۱۷ میلیون و ۶۷۲ هزار کیلوگرم کالا به ارزش ۳۳ میلیون و ۸۶ هزار دلار از گمرک مرزی اینچه برون وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۲۳ درصد افزایش و از نظر ارزشی ۲۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرکل گمرکات گلستان توضیح داد: در هشت ماهه نخست سال گذشته، ۱۴ میلیون و ۳۶۶ هزار کیلوگرم کالا به ارزش بیش از ۴۱ میلیون و ۵۴۹ هزار دلار واردات انجام شده بود.

وی اضافه کرد: عمده ترین کالاهای وارداتی روغن خام سویا، ژانراتور موتور گاز، پارچه، پارچه جین، دیزل ژانراتور، جو دامی، فوتس اویل و پارچه متقال بوده که از ترکیه، ترکمنستان، چین، انگلستان، قزاقستان، هند، امارات متحده عربی، اسپانیا، ویتنام، آلمان، دانمارک، تاجیکستان، ایتالیا، ازبکستان، فیلیپین و عراق وارد شده است.

مدیرکل گمرکات گلستان بیان کرد: درآمد وصولی گمرکات استان طی هشت ماهه نخست سال ۱۲۶ میلیارد و ۵۸۷ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۵۳۸ ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

!اطلاعات من را برای ارسال نظر ذخیره کن