کاربر گرامی،

به جهت بهرمندی از تمام امکانات تعبیه شده در این سایت ،لطفا از لپتاپ یا تبلت و یا دستگاه های بیشتر از 10 اینچ برای ورد به سایت استفاده کنید .

با تشکر.

بیش از ۲ هزار تُن انواع گل و گیاه از محلات صادر می شود کشت «فراسرزمینی» کمک به تقویت دیپلماسی اقتصادی ظرفیت سردخانه‌های شهرستان اهر جوابگوی نیاز باغداران نیست خروج ۷۰ میلیارد دلار از ادعا تا واقعیت صادرات بندر کنگان به قطر از سرگرفته شد بیش از ۲ میلیارد دلار کالا از مزرهای کرمانشاه صادر شده است کشش بازار اوراسیا و صادرات ۱۹۰ میلیون دلاری از مازندران افزایش سطح دیپلماسی وزارت امور خارجه در حوزه صادرات کالا ضروری است ۷۴ فرصت سرمایه‌گذاری در خراسان شمالی احصا شد ایران بزرگ‌ترین شریک تجاری چین است
اخبار استانی/بوشهر
0

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی نیازی عصر پنج شنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های اشتغال زایی حوزه آبزیان در بخش بردخون اظهار داشت: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با هدف کمک به توسعه مناطق کم برخوردار کشور اقدام به…

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی نیازی عصر پنج شنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های اشتغال زایی حوزه آبزیان در بخش بردخون اظهار داشت: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با هدف کمک به توسعه مناطق کم برخوردار کشور اقدام به حمایت طرح‌های کسب و کار و اشتغال زایی در مناطق مختلف کشور به خصوص مناطق روستایی کرده است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت یادآور شد: در همه استان‌های کشور ۴۳۷ شهرستان و ۱۳ هزار روستا فعالیت دارد.

نیازی یادآور شد: فعالیت این بنیاد در این حوزه از سال ۱۳۹۷ شروع شده و تاکنون فعالیت‌های خوبی انجام گرفته است.

معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت کشور افزود: ۲۴۰ هزار نفر طرح اشتغال زایی اجتماع محور در سراسر کشور توسط این بنیاد اجرایی شده است و کمک کرده است در حوزه مشاغل خرد خانگی و کارگاهی و در این زمینه جوانان کشور در مناطق روستایی و شهرهای کوچک مشغول به فعالیت شوند.

وی تصریح کرد: استان بوشهر به عنوان نقاط اصلی هدف بنیاد برکت تاکنون سه هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور اجرا شده و چهار هزار و ۵۰۰ نفر از جوانان این منطقه مشغول به کار هستند.

نیازی با اشاره به اینکه استان بوشهر یکی از استان‌های ساحلی به شمار می‌رود گفت: یکی از ظرفیت‌های موجود در این حوزه پرورش ماهی و صید است.

وی افزود: تاکنون ۱۵۲ طرح را اجرایی کردیم و بنیاد برکت در حوزه پرورش ماهی تیلا پیلا در بخش بردخون کمک کرد تا سه استخر راه اندازی شوذ و حدود ۲۵ هزار قطعه بچه ریخته شود که پیش بینی می‌شود در این طرح ۲۰ تن تولید ماهی تیلا پیلا داشته باشیم.

نیازی هدف از طرح را کمک به بازار فروش و مزیت‌های رقابتی در استان‌های کشور برشمرد.

وی گفت: با توجه به همجواری استان بوشهر با کشورهای حوزه خلیج فارس بازار مصرفی در این حوزه‌ها است و ما بتوانیم صادر کنیم و این باعث ارز آوری و کمک به توسعه صادرات کشور شود.

معاون توسعه اشتغال بنیاد برکت کشور خاطر نشان کرد: در استان بوشهر ۱۵۷ روستا ورود کردیم و انتظار داریم تا پایان سال بیش از ۲۲۰ روستا برنامه داشته باشیم که هزار و ۵۰۰ طرح در استان بوشهر تا پایان سال عملیاتی کنیم.

وی همچنین از تفاهم نامه با پارک علم و فناوری در استان بوشهر خبر داد و افزود: ۲۰۰ طرح دانش بنیان درایتان حمایت کنیم و ارزش ریالی ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد و تا سال آینده عملیاتی خواهد شد.

نیازی با تاکید بر سال دانش بنیان، تولید و اشتغال آفرین گفت: تلاش می‌شود از طریق شرکت‌های دانش بنیان و هسته‌های فناوری بتوانیم اشتغال خوبی در استان اجرایی کنیم.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

!اطلاعات من را برای ارسال نظر ذخیره کن